Ett par örhängen med safirer och diamanter 6xca 0,03ct samt 64xca 0,005ct, vissa möjligen syntetiska, olika dekor, 40x12mm, vitguld, 18K Vikt: 6,7 g

4 800 kr

(bravo08)

Auktnr SE18.20240501.A61432
Varukategori Guld / Örhängen
Kontor Solna
Utropspris 4 000 kr
Aktuellt bud 4 800 kr
Stänger 2024-05-01 14:32:30
Provision 720 kr
Frakt 129 kr

Armband med granater, längd: 20cm, bredd: 11mm, förgylld silver 830/1000 Vikt: 11,7 g

Armband med granater, läng...

Akustisk Gitarr Tanglewood, DBT SFCE PW, serienr: KU210100821, inbyggd mick TW-EX4 fungerar ej, gitarr i fint skick, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Samekniv med skaft i ben, slida i ben samt läder, blad av Paul Larsson, längd: ca 28cm, bladets längd: ca 13cm

Akustisk gitarr Levin LG17, stötmärken, skav, spår av lagning i kroppen, en sträng saknas, hårt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Tavla färglitografi, Madel...

Länkdel, längd: ca 7cm, bredd: 0,4mm, bucklig, 18K  Vikt: 0,2 g

Länkdel, längd: ca 7cm, b...

Ring med granater, stl: 16½, bredd: 2,3-19mm, ojämn skena, förgylld silver 830/1000 Vikt: 5,4 g

Ring med granater, stl: 16...

Knivar 3st, skaft i ben och trä, slidor, en med inristning och namn, längd 17,5-22cm, bladlängd 8-11cm, slitage

Hänge hjärta med blå stenar, längd: 31mm inklusive ögla, bredd: 9mm, silver 925/1000 Vikt: 6,6 g

Hänge hjärta med blå ste...

Kedja Pansar, längd: 44cm, bredd: 4,6mm, skevt lås, silver 925/1000 Vikt: 27,2 g

Kedja Pansar, längd: 44cm,...

Halsbandsklocka Bischoff, manuell, boett i silver, Ø23mm, längd: 70cm, silver 835/1000

Tavla färglitografi, Peter Dahl, Stammisar, signerad, numrerad 280/375, bildmått 42,5x59cm, förgylld träram 60x75cm, mindre stötmärken på ram Skickas med postpaket.

Tavla färglitografi, Peter...

Armring Pandora med berlocker, Ø59mm, lås förgyllt, silver 925/1000 Vikt: 14,5 g

Ett par örhängen med bärnsten, Ø10mm, silver 925/1000 Vikt: 2,7 g

Ett par örhängen med bär...

Ring med hematit, stl: 16½, bredd: 3-13mm, ojämn skena, silver 925/1000 Vikt: 4,9 g

Ring med hematit, stl: 16½...

Armband med vita stenar, blomsterdekor, längd: 18cm, bredd: 9-1mm, silver 835/1000 Vikt: 10,4 g

Ring med camé, stl: 18¼, bredd: 2-14mm, skev, silver 925/1000 Vikt: 2,1 g

Ring med camé, stl: 18¼, ...

Collier, flätad, längd: 43cm, bredd: 6,8mm, GFAB, förgylld silver 925/1000 Vikt: 23,9 g

Collier, flätad, längd: 4...

Armband, flätad, längd: 18,5cm, bredd: 6,8mm, GFAB, förgylld silver 925/1000 Vikt: 10,2 g

Armband, flätad, längd: 1...

Se kontorets övriga auktionsvaror